Podporujeme malých lokálnych slovenských podnikateľov.

Prihlásiť sa

Blog

Najnovšie články
Malí podnikatelia z Trnavy spustili spoločnú donášku

Malí podnikatelia z Trnavy spustili spoločnú donášku

Ak rád podporuješ malých podnikateľov, domácich výrobcov, lokálnych farmárov a ohľaduplný prístup k prírode, máme pre teba jeden lokálny tip. Štyri obchodíky z Trnavy – Baterkáreň, Ovocno, Špajzka a Beelol spojili sily a spustili donášku. Ide o nové kreatívne riešenie, ktoré podľa nás uvidíme v budúcnosti čoraz častejšie. Nielen v čase krízy je dôležité si pomáhať, podporovať sa a najmä sa adaptovať.

„Tieto časy sú pre malých podnikateľov veľmi ťažké. Snažili sme sa nájsť riešenie, ako podporiť malých lokálnych obchodníkov fungujúcich na podobnej bezobalovej myšlienke. Našu spoluprácu vnímame zároveň aj ako možnosť ponúknuť zákazníkovi širšiu ponuku v podobe suchých potravín, drogérie a ovocia so zeleninou,“ hovorí Simona Hlaváčová, jedna zo zakladateliek charitatívneho obchodu Baterkáreň.

Okrem priestoru určeného na komunitné akcie a charitatívne zbierky sa v Baterkárni nachádza aj predajňa čapovanej drogérie a prírodnej kozmetiky. Práve predajom tých sa snažia momentálne zabezpečiť budúci chod charitatívnej časti celého priestoru. V ponuke spoločnej donášky nájdeš aj obchody Ovocno a Špajzka. Ovocno sa aj vzhľadom na neľahkú situáciu rozhodlo podať pomocnú ruku menším a stredne veľkým lokálnym pestovateľom. Aj takouto cestou si vieš priamo domov objednať čerstvé lokálne ovocie a zeleninu, domáce džemy, šťavy i sirupy. V sortimente bezobalového obchodu Špajzka zase nájdeš výber kvalitných strukovín, ryže, korenín, semienok, sušeného ovocia a orechov. Beelol sa zase venuje výrobe domácich medových cukríkov a lízatiek. 🙂

Ako služba donášky funguje?

Rozmysli si, čo tebe, alebo susedovi doma chýba, stiahni si objednávkový formulár, vyplň a pošli ho na emailovú adresu spajamesatrnava@gmail.com. Ideálne vždy aspoň deň dopredu. Donáška s ochrannými pomôckami je samozrejmosť.

Nachádzame sa v časoch, kedy je spolupráca, vzájomná pomoc a podpora dôležitejšia ako nikdy, myslime na malé lokálne obchodíky, ktoré do svojho podnikania dávajú všetku svoju energiu a dušu. Nákupom v malom obchodíku, plníte sny a podporujete slovenskú ekonomiku. 🙂

Michal

Pracuje v oblasti IT. Tvorí weby a spolupracuje na viacerých projektoch. Miluje rock a pozeranie seriálov.

Podobné články

Share This